11 maja, 2021

Eko strefa

Co robimy, czyli jak Marka Strefa CNC przyczynia się do ochrony środowiska?

W Strefie CNC wierzymy, że małe kroki stanowią podstawę do dużych zmian. Każdego dnia staramy się poprawiać sytuację naszej planety podejmując drobne działania, które w dłuższej perspektywie stanowią większą zmianę dla środowiska.

Świadomie wybieramy produkty oraz producentów gadżetów promocyjnych i artykułów biurowych, z których korzystamy na co dzień. Przykład? Wybierając wizytówki i papier firmowy dla naszego zespołu skorzystaliśmy z rozwiązań drukarni Chroma Druk i wybraliśmy wizytówki drukowane na papierze Nautilius Classic, który jest papierem w 100% pochodzącym z recyklingu, posiadającym certyfikat FSC.

Również części zamienne do maszyn, które zamawiamy na potrzeby remontu, są opakowane przez producenta Homag Polska w ekologiczne, całkowicie nadające się do recyklingu kartony.

Jakie inne kroki podejmujemy, aby być bardziej #ekofriendly ?

Przed remontem naszych maszyn każdorazowo przystępujemy do całkowitego czyszczenia, każdej maszyny. Czyszcząc maszyny korzystamy tylko i wyłącznie z ekologicznego rozwiązania czyszczenia suchym lodem. Poniżej krótki opis na czym to polega, więcej na ten temat będziecie mogli przeczytać w osobnym artykule poświęconym tylko czyszczeniu suchym lodem.

Czyszcząc suchym lodem eliminujemy wykorzystanie detergentów i substancji szkodliwych potrzebnych do czyszczenia innymi metodami. Jest to idealna metoda sprawdzająca się w czyszczeniu tych powierzchni, które nie mogą zostać wyczyszczone z wykorzystaniem wody lub piaskowania.

Czyszczenie suchym lodem odbywa się w sposób strumieniowy, a podczas trwania procesu nie są wykorzystywane żadne chemikalia czy rozpuszczalniki.

Czyszcząc suchym lodem eliminujemy powstawanie zanieczyszczonych odpadów w postaci zabrudzonego czyściwa oraz ścieków. Dzieje się tak ponieważ podczas czyszczenia suchym lodem półprodukt (suchy lód czyli granulat CO2) jest przekształcany bezpośrednio z postaci stałej do gazowej.

#ekofriendly #malekrokiduzazmiana #csr

 

 

 

Poprzednia aktualność
11 maja 2021

Używane jest dobre!

Nie od dziś wiadomo, że jako ludzie generujemy niezliczoną ilość...

Następna aktualność
11 maja 2021

Czyszczenie suchym lodem

Dzisiejszy artykuł chcielibyśmy poświęcić tematowi związanemu z ekologią, a także...

Bądź zawsze na bieżąco!

Zapisz się do Naszego Newslettera