11 maja, 2021

Eko strefa

Co robimy, czyli jak Marka Strefa CNC przyczynia się do ochrony środowiska?

W Strefie CNC wierzymy, że małe kroki stanowią podstawę do dużych zmian. Każdego dnia staramy się poprawiać sytuację naszej planety podejmując drobne działania, które w dłuższej perspektywie stanowią większą zmianę dla środowiska.

Świadomie wybieramy produkty oraz producentów gadżetów promocyjnych i artykułów biurowych, z których korzystamy na co dzień. Przykład? Wybierając wizytówki i papier firmowy dla naszego zespołu skorzystaliśmy z rozwiązań drukarni Chroma Druk i wybraliśmy wizytówki drukowane na papierze Nautilius Classic, który jest papierem w 100% pochodzącym z recyklingu, posiadającym certyfikat FSC.

Również części zamienne do maszyn, które zamawiamy na potrzeby remontu, są opakowane przez producenta Homag Polska w ekologiczne, całkowicie nadające się do recyklingu kartony.

Jakie inne kroki podejmujemy, aby być bardziej #ekofriendly ?

Przed remontem naszych maszyn każdorazowo przystępujemy do całkowitego czyszczenia, każdej maszyny. Czyszcząc maszyny korzystamy tylko i wyłącznie z ekologicznego rozwiązania czyszczenia suchym lodem. Poniżej krótki opis na czym to polega, więcej na ten temat będziecie mogli przeczytać w osobnym artykule poświęconym tylko czyszczeniu suchym lodem.

Czyszcząc suchym lodem eliminujemy wykorzystanie detergentów i substancji szkodliwych potrzebnych do czyszczenia innymi metodami. Jest to idealna metoda sprawdzająca się w czyszczeniu tych powierzchni, które nie mogą zostać wyczyszczone z wykorzystaniem wody lub piaskowania.

Czyszczenie suchym lodem odbywa się w sposób strumieniowy, a podczas trwania procesu nie są wykorzystywane żadne chemikalia czy rozpuszczalniki.

Czyszcząc suchym lodem eliminujemy powstawanie zanieczyszczonych odpadów w postaci zabrudzonego czyściwa oraz ścieków. Dzieje się tak ponieważ podczas czyszczenia suchym lodem półprodukt (suchy lód czyli granulat CO2) jest przekształcany bezpośrednio z postaci stałej do gazowej.

#ekofriendly #malekrokiduzazmiana #csr

 

 

 

Następna aktualność

Bądź zawsze na bieżąco!

Zapisz się do Naszego Newslettera